DOPORUČENÍ PRO KOUPI DOMU A NÁSLEDNÉ STAVEBNÍ ÚPRAVY

Jaké služby si můžu zajistit pro koupi domu a následné stavební úpravy?

Provádíme komplexní servis služeb a nabízíme řešení na míru daného projektu.

NEZÁVAZNĚ POPTAT

Zde můžete vyplnit nezávaznou poptávku.

Získáte ZDARMA nabídku na výše uvedené služby.

NEZÁVAZNĚ POPTAT

KOUPĚ DOMU = ZÁVAŽNÉ ROZHODNUTÍ

Koupě domu je závažné rozhodnutí. Jistě se nechcete dočkat nepříjemných překvapení, která se mohou objevit po čase v souvislosti s technickým stavem domu.
Malý vlhký flíček v podkroví nebo drobná prasklina ve stropě může skrývat problém za několik stovek tisíc korun. Zjevné i skryté technické problémy vyhledává inspektor v rámci služby inspekce nemovitostí a dalších služeb.

Zhlédněte videa seriálu – nemoci nemovitostí, kde se prezentují nejčastější technické problémy (bolesti a nemoci) domů.

Načerpejte inspiraci pro realizaci jednotlivých konstrukcí, popř. statických oprav

Můžete se poučit s nejčastějších problémů (nemocí) domů.

Jak zajistit zdravé vnitřní prostředí zjistíte na videu

VYUŽIJTE DALŠÍ SLUŽBY PRO REKONSTRUKCI VAŠEHO DOMU

ikona rekuperace

Rekuperace vám zajistí vysokou kvalitu vnitřního ovzduší, nižší provozní náklady za topení a také komfort.

ikona projekt fotovoltaiky

Návrh, zajištění dotace a realizaci fotovoltaické soustavy.

ikona vhlkost

Posouzení příčin tvorby vlhkých map a plísní včetně návrhu nápravných opatření.

Inspekce nemovitosti NEMOPAS?

Metodika Nemopas prověřuje u nemovitosti výskyt více než 120 rizik poruch vad v následujících technických oborech – metodika založená na vyloučení rizik:

  • statika

  • úniky tepla

  • izolace proti vodě

  • zvuk a hluk

  • technické zařízení budovy

  • bezpečnost nemovitosti při užívání a požární bezpečnost

  • škodlivé látky a zdravé bydlení

  • povrch podlah a stěn

  • pozemky

Co inspekce nemovitosti NEMOPAS hodnotí?
Nemopas se opírá o propracovanou metodiku vyhledávání rizikových a vadných řešení v osmi technických oborech, které významnou měrou ovlivňují technický stav nemovitosti a tím pohodu a bezpečnost při užívání. Metodiku vypracovali odborníci ze Znaleckého ústavu Dekprojekt a Akreditované zkušební laboratoře Atelier DEK.

Technický průkaz nemovitosti a prohlídka s inspektorem??

Certifikovaný inspektor nemovitostí se účastní prohlídky nebo převzetí bytu nebo rodinného domu a během prohlídky upozorňuje zákazníka na zjevné poruchy i na rizika poruch (skryté vady). Všechny informace jsou sděleny objednateli během prohlídky na objektu a nevystavuje se Technický průkaz nemovitosti. Při převzetí novostavby uvede svá zjištění do předávacího protokolu.

Certifikovaný inspektor nemovitosti prozkoumá předmětnou nemovitost. Na základě průzkumu vypracuje TECHNICKÝ PRŮKAZ NEMOVITOSTI, který obsahuje grafické vyhodnocení, popis nemovitosti a jejích případných problémů a vyhodnocený seznam všech hodnocených rizik podle metodiky NEMOPAS.

Certifikovaný inspektor nemovitosti prozkoumá předmětnou nemovitost. Na základě průzkumu vypracuje TECHNICKÝ PRŮKAZ NEMOVITOSTI, který obsahuje grafické vyhodnocení, popis nemovitosti a jejích případných problémů a vyhodnocený seznam všech hodnocených rizik podle metodiky NEMOPAS. Každé případné riziko či vada je podrobně analyzována na samostatném listě.

Certifikovaný inspektor nemovitosti prozkoumá předmětnou nemovitost. Na základě průzkumu vypracuje TECHNICKÝ PRŮKAZ NEMOVITOSTI, který obsahuje grafické vyhodnocení, popis nemovitosti a jejích případných problémů a seznam všech hodnocených rizik podle metodiky NEMOPAS. Každé případné riziko či vada je podrobně popsána na samostatném listě. Ke každému riziku či vadě je navržen způsob sanace a ta je řádově oceněna. Na titulní straně je uvedena celková řádová cena všech sanací na nemovitosti.

Certifikovaný inspektor nemovitosti prozkoumá předmětnou nemovitost – pozemek. Na základě průzkumu vypracuje TECHNICKÝ PRŮKAZ POZEMKU, který obsahuje grafické vyhodnocení, popis pozemku a jeho případných problémů a vyhodnocený seznam všech hodnocených rizik pozemku podle metodiky NEMOPAS.

Platím daň z nabytí nemovité věci:

Daň z nabytí nemovitosti hradí kupující. Přiznání k dani z převodu nemovitostí musí poplatník podat nejpozději do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž byl zapsán vklad práva do katastru nemovitostí. Plátce si může nechat zpracovat znalecký posudek a platit daň na jeho základě. Další možností je podat přiznání směrnou hodnotou. Podání formulářů na stránkách finanční správy stanovením směrné hodnoty najdete zde.
Více o platbě daně z nabytí nemovitých věcí se dozvíte zde.
Zákonné opatření Senátu č. 340/2013 Sb., o dani z nabytí nemovitých věcí, § 14 Srovnávací daňová hodnota, § 15 Směrná hodnota, § 16 Zjištěná cena.

Vypracování znaleckých posudků pro FÚ v okresech:

LOUNY, KLADNO, RAKOVNÍK, MĚLNÍK, CHOMUTOV, MOST, TEPLICE, LITOMĚŘICE, ÚSTÍ NAD LABEM

Chystáte se prodat dům?
Budu stavět dům
Budu zateplovat