PENB, koordinace projektů a návrhu úspor, NZÚ – zateplení, výstavba, zdroje energie, projekty, pasporty, technické průkazy, podpora pro prodávající, kupující

e-mail: info@dumkoupim.cz

 731 707 296

Adresa provozovny: Touchovice 120,  Hřivice
IČ: 65647441

Pracovní doba:
PO-PÁ v čase od 8:30 do 17:00

Korespondenční adresa:

Ing. Josef Kastner
Touchovice 120
440 01 Louny

Spolupracující tým

Ing. Josef Kastner – koordinace projektů, projekty NZÚ, průkazy energetické náročnosti budov, znalecké posudkyinspekce nemovitostí, koordinace návrhu a realizace úsporných opatření

Pavel Kulesa StatiCAL s.r.o. – návrhy a realizace statických oprav
Pavel Rosol RD Solar s.r.o. – realizace fotovoltaických systémů
Petr Oravec – Academia Trade s.r.o.-  realizace rekuperace, tepelná čerpadla, vytápění, klimatizace, stavební práce
Ondřej Kvasnička – projektant, 3D návrhy domů
Ing. Petr Kůrka – oslunění a denní osvětleníinspekce nemovitostí

Zanechte nám vzkaz

  Jak vám umím spolu s týmem pomoci?

  kontakt

  Koordinuji tým profesionálních odborníků, který působí na stavebním a realitním trhu.

  Znalosti a zkušenosti z realitního a stavebního trhu nám umožňují nabízet služby pro majitele domů ve všech fázích “života” domu od prodeje, přes koupi domu, opravy domu, výstavbu domu a návrhu úsporných opatření. Týmová spolupráce nám umožňuje koordinovat  služby pro návrh i realizaci úsporných opatření.

  Přípravíme technické podklady pro prodej domu

  Služba pro prodej

  Většina z nás nemá zkušenosti s prodejem domu. Při prodeji řešíte různé životní situace, které jsou příčinou prodeje domu. V sekci Prodej domu máme pro vás připraveny služby, které můžete potřebovat před zahájením prodeje.

  Technický průvodce pro přípravu domu na prodej

  Dále si můžete stáhnout „Technického průvodce přípravou prodeje domu, který vás provede přípravou prodeje domu (včetně aktivních odkazů) a popíše  kroky pro úspěšný a rychlý prodej domu.  V technickém průvodci najdete odpovědi na otázky:

  Prodej domu
  Koupě domu

  Před koupí vybraného domu zhodnotíme technický stav

  Neplánovaná oprava

  Pro většinu z vás je koupě domu dlouhodobým finančním závazkem. Během praxe se setkávám s desítkami případů koupě domu, jehož následná neplánovaná oprava přidělala majitelům nespočet vrásek a zásahů do soukromého života.

  Technický průvodce průvodce koupí domu

  Zdarma si můžete stáhnout „Technické průvodce koupí domu“ a „18 tipů na rizika před koupí domu“ a zjistit na co si dát pozor při koupi domu. Zdarma si také můžete stáhnout průvodce přípravou nákupu domu.  V technickém průvodci najdete odpovědi na otázky:

  Prouzkoumáme váš dům a zlepšíme vnitřní prostředí

  Před zahájením opravy

  Před zahájením opravy domu je vhodné provést stavebně technický průzkum a předejít neplánovaným vícepracím v průběhu opravy, které vám navýší plánovaný rozpočet. U rekonstrukcí je riziko neplánového rozšíření prací vždy vysoké, správně provedený stavebně technický průzkum může toto riziko snížit.

  Před návrhem nové stavby

  V případech, kdy plánujete novou stavbu nebo rozšiřujete stávající stavbu může dojít k zastínění stavby, popřípadě k většímu zastínění sousedního pozemku. Můžete si nechat zpracovat studii zastínění stavby, popř. oslunění zahrady.

  Častou otázkou je správné umístění tepelného čerpadla VZDUCH – VODA, kde je důležitá vzdálenost tepelného čerpadla od sousedního pozemku. Je výhodnější si v době návrhu nechat zpracovat akustickou studii než řešit případné složité dodatečné odhlučnění tepelného čerpadla.

  Pro získání některých dotací z programu Nová zelená úsporám, je nutné provést Blower door test, který prokáže kvalitu provedené práce při utěsnění obálky domu. Termovizí lze zjistit místa, kde vám uniká nejvíce tepla.

  Průzkumné práce
  Návrh úsporných opatření

  U koupeného i stávajícího domu navrhneme úsporná opatření

  Přístavby, nástavby, půdní vestavby  u rodinných domů – dotace

  Dotaci z programu Nová zelená úsporám můžete využít také u přístaveb, nástaveb a při zástavbě půdního prostoru, kdy kromě využití dotací na stávající část domu můžete využít i dotace na pořízení oken a venkovních dveří, popř. zateplení nových obvodových konstrukcí.

  Úsporná opatření

  Mezi nejčastější návrhy, jak řešit únik tepla je realizace zateplení domu, zateplení střechy, zateplení stropu, zateplení fasády, zateplení soklu, zateplení podkroví, zateplení podlahy, zateplení půdy, zateplení stropu sklepa. Je zde i možnost využít dotace na zateplení a dotace na výměnu oken u stávajícího domu.

  Změna zdrojů energií

  Další možností, jak snížit náklady na provoz domu a zároveň získat dotaci je využít moderní zdroje energie jako je např. tepelné čerpadlo, fotovoltaika rekuperaci vzduchu, kde je na výběr lokální rekuperace a decentrální rekuperace.

  U popraskaného domu opravíme trhliny před rekonstrukcí

  Před zahájením rekonstrukce

  Před každou větší rekonstrukcí domu, popř. jeho zateplením je nutné provést opravy statických poruch. Neopravená statická porucha se může dále propisovat do zrealizovaného zateplení, opravených fasád a tím znehodnotit vynaložené náklady na opravy.

  Příčiny statických poruch – vysoké letní teploty

  Statické poruchy mají vždy kombinaci několika příčin. Např. v poslední době jednou z příčin jsou vysoké letní teploty, nevhodně řešené svody s kombinací jílovitých zemin pod stávajícími základy. Majitelé domů si myslí, že oprava prasklin zdiva je složitá a náročná oprava. Není tomu tak.

  Oprava prasklin zdiva,
  Realizace úspor

  Nainstalujeme fotovoltaiku, řízené větrání, tepelné čerpadlo a regulaci vytápění

  Realizace úsporných opatření

  Na základě námi zpracovaného koordinovaného návrhu úsporných opatření provedeme instalaci fotovoltaiky, řízeného větrání, tepelného čerpadla a provedeme regulaci topení. Na naší stránce se můžete inspirovat přehledem úsporných opatření.

  Základní rozdělení rekuperace a zdravé vnitřní prostředí

  Na stránce se můžete podívat na princip fungování rekuperace. Základní rozdělení rekuperace je na rekuperaci centrální a rekuperaci decentrální.

  Zdravé vnitřní prostředí bez rekuperace

  Řešením jak zejména v létě snížit teplotu v podkroví je využít automatické řízení větrání oken VELUX  ACTIV.  Chytré senzory neustále monitorují teplotu, vlhkost a úroveň CO2. Automatickým větráním vám systém zajistí zdravější klima domácnosti.