Nemopas – nemoci nemovitostí

Na jaře 2014 NEMOPAS ve spolupráci s internetovou televizí Stream.cz připravil 10ti dílný seriál Nemoci nemovitostí. V seriálu se prezentovali nejčastější technické problémy (bolesti a nemoci) domů. Pořadem provázel Radim Mařík – hlavní inspektor nemovitostí NEMOPAS.

První díl video Nemoci nemovitostí

První díl se věnoval problemům s kročejovou neprůzvučností mezi chodbou a bytem paní Terezy v novém bytovém domě.

Druhý díl video Nemoci nemovitostí

Ve druhém díle bylo představeno na domě pana Libora téma týkající se škodlivých látek, které se mohou vyskytovat v mnoha rodinných domech.

Třetí díl video Nemoci nemovitostí

Třetí díl ukázal v současné době poměrně zásadní rozpor mezi požadavky na šetření teplem a požadavky na dostatečné větrání a výměnu vzduchu v bytech. Podívali se do bytů paní Markéty a pani Jessicy.

Čtvrtý díl video Nemoci nemovitostí

Ve čtvrtém díle byl představen evegreen nemocí nemovitostí – vlhkost v suterénu a v přízemí rodinných domů.

Pátý díl video Nemoci nemovitostí

Pátý díl se věnoval problémům s tzv. „tepelnými mosty“ a nimi spojenou kondenzací a následnými plísněmi v bytě pana Lukáše.

Šestý díl video Nemoci nemovitostí

Rekonstruce panelového domu, ve které došlo mimo jiné k výměně oken a parapetů, vedla k problémům v bytě paní Stáni. Této nemoci se věnoval šestý díl.

Sedmý díl video Nemoci nemovitostí

Sedmý i osmý díl  se týkaly dalšího evergeenu mezi bolestmi nemovitostí, kterým jsou problémy a poruchy bytů v půdních vestavbách.

Osmý díl video Nemoci nemovitostí

I osmý díl  se týkal dalšího evergeenu mezi bolestmi nemovitostí, kterým jsou problémy a poruchy bytů v půdních vestavbách.

Devátý díl video Nemoci nemovitostí

V devátém díle se podívali do nového bytu slečny Stely ve starším bytovém domě a ukázali si riziko spojené s dřevěnými trámovými stropy.

Desátý díl video Nemoci nemovitostí

V závěrečném díle prvního cyklu seriálu Nemoci nemovitostí  nabídli všem kupujícím nového bytu v novostavbě tipy na to, co by si měli při přejímce bytu zkontrolovat.