Optimální nastavení prodejní ceny je zásadní rozhodnutí, které Vám pomůže s výhodným prodejem Vašeho domu. Neprodávejte dům pod cenou ani nepožadujte nereálnou cenu. Pro stanovení optimální prodejní ceny pro Váš dům můžete využít několik možností:

 1. Můžete si nechat stanovit tržní hodnotu odhadcem, znalcem.
  • Znalce v oboru ekonomika/ceny a odhady/oceňování nemovitostí ve Vaší oblasti najdete zde (zadejte výběr podle specializace):
  • Dále můžete oslovit certifikované odhadce, kteří převážně zpracovávají odhady pro banky poskytující úvěry.
 2. Můžete vyhledávat ceny prodaných podobných domů ve Vaší lokalitě přes internet
  • Na realitních stránkách můžete zjistit, za jakou cenu jsou nabízeny obdobné nemovité věci
  • Za poplatek na specializovaných stránkách můžete získat přehled, za kolik se již obdobné nemovité věci prodaly – do vyhledavače zadáte např. „cenové mapy“.
  • Informaci o již realizovaných obchodech můžete zjistit na stránkách nahlížení do katastru nemovitostí, kde při zobrazení katastrální mapy dané lokality v záložce vrstvy označíte „Nemovitosti s cenovými údaji“. Cenové informace získáte z katastru nemovitostí za poplatek.
 3. Další možností je nechat vše na vybrané realitní společnosti. Realitní společnosti mají vlastní databáze prodávaných domů v daných lokalitách.

Stáhněte si zdarma technického průvodce pro prodej domu, kde se dozvíte i další informace pro technickou přípravu prodeje Vašeho domu.

Pokud se rozhodnete využít služeb realitních společností, můžete níže vyplnit dotazník a Váš požadavek bude přeposlán spolupracujícím makléřům, s kterými dlouhodobě spolupracuji. Makléři Vám zdarma stanoví optimální prodejní cenu domu.