Nevíte přesně co vybrat pro váš dům, neorientujete se v dotacích? Napište mi svoje tel. číslo, zavolám a spolu upřesníme zadání poptávky. Informace pro využití dotací NZÚ na konkrétní dům jsou zpoplatněny: 1 hod – 1 200 Kč.

Nabíjecí stanice na elektromobily

Potřebujte doma dobíjecí stanici pro elektromobil? Využijte dotaci z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) oblast D4 – EKOMOBILITA na pořízení max. dvou nabíjecích stanic. Výše dotace pro jednu dobíjecí stanici je 30 000,- Kč. Pro jeden dům můžete získat dotaci 60 000,- Kč 

Realizace opatření v rodinných domech nacházejících se v Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji je zvýhodněna zvýšením jednotkových podpor o 10 %

Instalaci dobíjecí stanice, včetně vyřízení dotaci Nová zelená úsporám zrealizuje firma Colsys s.r. o.

COLSYS

Společnost Colsys s.r.o.:

  • je tradiční ryze česká firma založená v roce 1991
  • podnikající v oboru elektroinstalací s podporou více než 300 svých zaměstnanců
  • s ročním obratem přesahujícím 900 mil. Kč.

Možnosti nabíjení elektromobilu nabíjecí stanicí

  • domovní dobíjení pro rychlé a bezpečné nabíjení elektromobilu s možností umístění uvnitř objektu nebo ve venkovním prostředí
  • připojení do stávající elektroinstalace objektu nebo na samostatnou přípojku (výhodnější sazba pro dobíjení elektromobilů v domácnostech a firmách C27d nebo D27d)
  • Nabíjecí výkon 3,7 / 11 / 22 kW
  • Doba nabíjení 16 kWh baterie: přibližně 4,5 / 1,5 hodiny
  • Možnosti propojení s vlastní FVE

Cena dobíjení elektromobilu je individuální, závisí na velikosti baterie a také na ceně elektřiny.

Dotace z programu Nová zelená úsporám

Pokud využijete dotaci na elektromobil, můžete využít i dotaci na podporu Ekomobility z programu nová zelená úsporám pro pořízení dobíjecí stanice pro elektromobily.

Pro rodinný dům, rekreační dům jsou podporovány maximálně 2 instalace dobíjecích bodů.

Výše podpory pro jeden dobíjecí bod je 30 000 Kč. Maximálně tedy můžete pro rodinný dům získat dotaci ve výši 60 000 Kč na instalaci dvou dobíjecích stanic.

Využití dotace na dobíjecí stanice z programu  NZÚ není podmíněno vlastněním elektromobilu v době pořízení dobíjecí stanice a využití dotace na dobíjecí stanici z programu Nová zelená úsporám.

Dotaci lze čerpat i na novostavbu rodinného domu, na který není čerpána dotace z oblasti „B“ novostavba.

Zároveň můžete využít dotaci na zřízení domácí fotovoltaické elektrárny, která zmenší množství odběru elektřiny ze sítě, při využití více opatření z programu Nová zelená úsporám získáte bonus 10 000,- Kč za každé další opatření.

Množství vyrobené elektrické energie, které můžete využít pro dobití elektromobilu bude závislé na velikosti Vaší fotovoltaické elektrárny a odběru elektrické energie Vašeho domu.

Po odeslání poptávky

 Nejdříve vám zavoláme a upřesníme zadání. Nezávazně posoudím vaší poptávku a navrhnu optimální řešení a cenu za službu.