• Máte staticky poškozenou stavbu?
  • Potřebujete zvýšit únosnost stávajících základů?
  • Máte popraskanou klenbu?
  • Popraskané obvodové a vnitřní zdi?
  • Nestabilní opěrnou zeď?
  • Dáváte přednost minimálnímu zásahu při opravě statické poruchy?
  • Plánujete založení dřevostavby pomocí mikropilot? 

Systém statického zajištění StatiCAL vám nabízí vysoce profesionální výrobky a to včetně jejich aplikace. 

Zesílení stávajících kleneb, zdí

Technologie helikálních táhel z nerezové oceli je velikým přínosem pro opravy objektů. Důvodem je  jejich vysoká užitná hodnota a minimální poškození budov. Při instalaci nejsou používány roznášecí desky a běžné drážky pro aplikace jsou o rozměrech 10 mm široké a hluboké až do 120 mm.  Vrty pro aplikace jsou pouze v rozmezí 12-16 mm

Zesílení stávajících základových konstrukcí

Pro zvýšení únosnosti existujících základů, při budování nástaveb nebo tam kde bude konstrukce přitížena ( změna užívání, výměna podlahových konstrukcí atd.)

Zastavení kolapsu stávajících základových konstrukcí

V případě, že došlo ke změně stávajících základových půdních poměrů. Podmočení základů, snížení hladiny spodní vody ať již z viny nedostatečné údržby nebo zásahem přírodních živlů. Mikropiloty STATIpile dokáží zvýšit únosnost i v těchto podmínkách. V kombinaci s výztužemi šroubovitého tvaru je celý systém vhodný pro užití jako standardní překlad s pilotováním. Oprava systémem Stati-CAL je rychlá, snadno proveditelná a cenově dostupná.

Stavba nových konstrukcí zatěžovaných v tahu i tlaku

Konstrukce zastřešení teras, vstupů v některých případech vyžadují mikropiloty, které působí jak v tlaku tak i v tahu. STATIpile má unikátní tvar a díky tomu velice účině obě složky zajišťuje.

Opěrné zdi

Mikropiloty STATIpile se mohou instalovat i v různých sklonech, to umožňuje i jejich instalaci k zajištění opěrných zdí. Zde je namístě zmínit i možnost roznesení bodového zatížení pomocí instalace výztuže STATIbar na větší plochu působení.

Při zakládání můžou být STATIpile užity také pro zvětšení únosnosti základů a díky lehké aplikační technice je jejich použití snadné i v nepřístupných místech.

Potřebujete opravit staticky poškozenou stavbu

NEZÁVAZNĚ POPTAT
NEZÁVAZNĚ POPTAT