Pomůžu vám s výběrem a přípravou koupě nového domu

koupě

Tipy jak vybrat a koupit dům

Koupě domu – technická podpora při výběru domu

Ať již kupujete dům bez realitky nebo koupě domu probíhá za účasti realitního makléře, který zastupuje prodávajícího mělo by vás vždy zajímat na co si dát pozor při koupi domu.

Služby nabízené před a po koupi domu

koupě_domu

Výhody pro vás

  • Budete znát technický stav domu

  • Ušetříte peníze na nepředvídané opravy

  • Můžete ušetřit peníze při rekonstrukci – využitím dotací

  • Ušetříte peníze na provozu nového domu – návrhem úsporných opatření

Poptejte službu pro koupi a následnou rekonstrukci domu

POPTAT

Koupě domu a následná rekonstrukce domu – další informace pro vás

Výhody spolupráce se mnou

  • Kupující provedu přípravou na koupi domu

  • Dlouholetá spolupráce s realitními kancelářemi a makléři

  • 10 let technických zkušeností na realitním trhu

  • 25 let v oboru navrhování, projektování a koordinace staveb

Koupě domu – níže zjistíte více o službách spojených s přípravou před koupí domu.

Videa vztažená k tématu přípravy koupě domu

Než začnete kupovat dům.

Pro převážnou většinu je koupě domu dlouhodobým finančním závazkem. Během praxe se setkávám s desítkami případů koupě domu, jehož následná neplánovaná oprava přidělala majitelům nespočet vrásek a zásahů do soukromého života.

Průvodce přípravou koupě domu

Náš technický průvodce (zašleme zdarma na vyžádání ) Vás provede přípravou před koupí domu  a popíše další kroky pro úspěšný a rychlý nákup domu. Pomůže Vám s pojmy PENB (někdy nesprávně označovaný jako energetický štítek). Popíše, na na co si dát pozor při koupi domu dříve, než podepíšete kupní smlouvu.

Technická zpráva – NEMOPAS

Pokud koupím dům a počítám s kompletní rekonstrukcí domu, včetně zásahů do nosných konstrukcí, není důvod provádět technickou inspekci, která upozorní, na co si dát pozor při koupi domu. Pokud však kupuji nově postavený nebo zrekonstruovaný dům, tak je inspekce více než doporučená. Stále existuje spousta nekvalitních rekonstrukcí a stavebních prací, které Vám v budoucnu přidělají spoustu problémů a nákladů na opravy domu. Zdarma si můžete stáhnout 18 tipů na rizika před koupí domu a zjistit na co si dát pozor při koupi domu. Zdarma si také můžete stáhnout průvodce přípravou nákupu domu.

Návrh a realizace úsporných opatření

Jak dále postupovat s rekonstrukcí domu a současně využít dotace na snížení nákladů na provoz domu se dozvíte v části „ÚSPORNÁ OPATŘENÍ“. Najdete zde odpovědi na otázky, jak řešit snížení nákladů v domácnosti, únik tepla z domu, únik tepla stropem, únik tepla okny. Mezi nejčastější návrhy, jak řešit únik tepla je realizace zateplení domu, zateplení střechy, zateplení stropu, zateplení fasády, zateplení soklu, zateplení podkroví, zateplení podlahy, zateplení půdy, zateplení stropu sklepa. Je zde i možnost využít dotace na zateplení a dotace na výměnu oken. Lze aplikovat i vnitřní zateplení např. u zateplení starého domu.

Zdroje energií pro úsporný provoz domu

Další možností, jak snížit náklady na provoz je využít moderní zdroje energie jako je např. tepelné čerpadlo, fotovoltaika (akumulace elektrické energie z fotovoltaiky, akumulátory pro fotovoltaiku, ostrovní fotovoltaika).  fotovoltaika pro rodinné domy (fotovoltaika na střechu) je předmětem i „dotace fotovoltaika“ v programu nová zelená úsporám fotovoltaika. Dotaci lze využít i na tepelná čerpadla (podrobnosti viz. NZÚ). Další možností je využít rekuperaci vzduchu, kde je na výběr lokální rekuperace a decentrální rekuperace.

Dotaci na koupi nového domu

Pokud kupujete nový dům s velmi nízkou energetickou náročností můžete získat dotaci z programu nová zelená úsporám více informací naleznete zde novazelenausporam.cz/nabidkadotaci/rodinne-domy-nakup/

Poptejte službu pro koupi a následnou rekonstrukci domu

POPTAT

Potřebujete pomoci? Zavolejte mi
+420 731 707 296

Chcete se na cokoli zeptat? Napište mi
info@dumkoupim.cz