Inspekce Nemopas

Podklady pro vypracování technického průkazu (inspekce nemovitostí)

 1. Projektová dokumentace pro stavební povolení
 2. Projektová dokumentace skutečného stavu
 3. Revize plynových spotřebičů, elektroinstalace
 4. Stavební povolení
 5. Kolaudační rozhodnutí, oznámení o užíváním stavby
 6. Zajištění přístupu do domu (prohlídka trvá dle velikosti domu 2-4 hod)

Inspekce nemovitostí – technický průkaz domu – metodika NEMOPAS

Inspekce nemovitostí  metodikou NEMOPAS prověřuje u nemovitosti výskyt více než 120 rizik poruch vad v následujících technických oborech:

 • Statika
 • Úniky tepla
 • Izolace proti vodě
 • Zvuk a hluk
 • Technické zařízení budovy
 • Bezpečnost nemovitosti při užívání a požární bezpečnost
 • Škodlivé látky a zdravé bydlení
 • Povrch podlah a stěn
 • Pozemky

Inspekce nemovitostí – základní informace

Ať již kupujete dům bez realitky nebo koupě domu probíhá za účasti realitního makléře, který zastupuje prodávajícího mělo by vás vždy zajímat na co si dát pozor při koupi domu.

Pro převážnou většinu je koupě domu dlouhodobým finančním závazkem. Během praxe se setkávám s desítkami případů koupě domu, jehož následná neplánovaná oprava přidělala majitelům nespočet vrásek a zásahů do soukromého života.

Inspekce nemovitostí – doporučení pro kupující

Pokud koupím dům a počítám s kompletní rekonstrukcí domu, včetně zásahů do nosných konstrukcí, není důvod provádět technickou inspekci nemovitostí, která upozorní, na co si dát pozor při koupi domu. Pokud však kupuji nově postavený nebo zrekonstruovaný dům, tak je technická inspekce nemovitostí více než doporučená

Inspekce nemovitostí – doporučení pro prodávající

Kupující na základě skrytých vad (ať již skutečných či účelových) může dle nového Občanského zákoníku chtít odstoupit od smlouvy či zpětně snížit kupní cenu. Jednou z možností, jak částečně předejít situaci, je nechat si zpracovat technický průkaz (inspekci nemovitosti) k vašemu domu.
Pořízením průkazu můžete snížit riziko pozdějšího odstoupení od smlouvy či zpětného snížení kupní ceny.

POPTAT

Zde můžete vyplnit poptávku.

ZDARMA získáte nabídku na výše uvedenou službu. Nejdříve vám zavoláme a upřesníme zadání pro zpracování nabídky.

POPTAT

Potřebujete pomoci? Zavolejte mi
+420 731 707 296

Chcete se na cokoli zeptat? Napište mi
info@dumkoupim.cz

Vyberte si variantu technického průkazu (inspekce nemovitostí)

PROHLÍDKA NEMOVITOSTI S CERTIFIKOVANÝM INSPEKTOREM

(Inspekce nemovitostí)

Certifikovaný inspektor nemovitostí se účastní prohlídky nebo převzetí bytu nebo rodinného domu a během prohlídky upozorňuje zákazníka na zjevné poruchy i na rizika poruch. Všechny informace jsou sděleny objednateli během prohlídky na objektu a nevystavuje se technický průkaz nemovitosti. Při převzetí novostavby uvede svá zjištění do předávacího protokolu.

TECHNICKÝ PRŮKAZ NEMOVITOSTI – ZÁKLAD

(Inspekce nemovitostí)

Certifikovaný inspektor nemovitosti prozkoumá předmětnou nemovitost. Na základě průzkumu vypracuje technický průkaz NEMOVITOSTI (ukázka), který obsahuje grafické vyhodnocení, popis nemovitosti a jejích případných problémů a vyhodnocený seznam všech hodnocených rizik podle metodiky NEMOPAS.

TECHNICKÝ PRŮKAZ NEMOVITOSTI – STANDARD

(Inspekce nemovitostí)

Certifikovaný inspektor nemovitosti prozkoumá předmětnou nemovitost. Na základě průzkumu vypracuje technický průkaz NEMOVITOSTI (ukázka), který obsahuje grafické vyhodnocení, popis nemovitosti a jejích případných problémů a vyhodnocený seznam všech hodnocených rizik podle metodiky NEMOPAS. Každé případné riziko je podrobně analyzována na samostatném listě.

TECHNICKÝ PRŮKAZ NEMOVITOSTI – KOMPLET

(Inspekce nemovitostí)

Certifikovaný inspektor nemovitosti prozkoumá předmětnou nemovitost. Na základě průzkumu vypracuje technický průkaz NEMOVITOSTI (ukázka), který obsahuje grafické vyhodnocení, popis nemovitosti a jejích případných problémů a seznam všech hodnocených rizik podle metodiky NEMOPAS. Každé případné riziko je podrobně popsána na samostatném listě. Ke každému riziku je navržen způsob sanace a ta je řádově oceněna (hrubý odhad). Na titulní straně je uvedena celková řádová odhadovaná cena všech sanací na nemovitosti.

INSPEKCE POZEMKU

(Inspekce nemovitostí)

Certifikovaný inspektor nemovitosti prozkoumá předmětnou nemovitost – pozemek. Na základě průzkumu vypracuje technický průkaz POZEMKU, který obsahuje grafické vyhodnocení, popis pozemku a jeho případných problémů a vyhodnocený seznam všech hodnocených rizik pozemku podle metodiky NEMOPAS.